Třídění eSBček - TADy

(!!! Pozor jen pár dní !!!)

Přihlášky o nej fotku Přátel TADY

Díly čarodějek ke stažení TADY


Hugh Laurie/ Gregory House

ANKETA: Nejlepší knihy na Vánoce napsali Hugh Laurie a Michal Viewegh

21. prosince 2008 v 17:20 | PhoebenQa


Hugh Laurie a Michal Viewegh vyhráli anketu o nejlepší literární dárek na Vánoce, kterou připravily redakce portálu iDNES.cz a deníku MF DNES.
Jakou knihu byste letos koupili blízkým k Vánocům?
Laurie, proslulý jako seriálový Dr. House, uspěl s detektivním románem Obchodník se smrtí. Nejúspěšnější tuzemský spisovatel pak zaujal svou novinkou Román pro muže.

Michal VieweghPro lepší orientaci redakce iDNES.cz a MF DNES předvybraly dvacet tuzemských a dvacet zahraničních titulů. Čtenáři rozhodovali, o kterých by uvažovali jako o vánočním dárcích pro někoho ze svého okolí.
Za domácí kromě Viewegha soutěžila Tereza Boučková, která s Rokem kohouta skončila druhá, či bronzový Miloš Urban a jeho Lord Mord.

Nejlepší české knihy na Vánoce

Top 10 podle čtenářů iDNES.cz a MF DNES
1. Viewegh Michal: Román pro muže
2. Boučková Tereza: Rok kohouta
3. Urban Miloš: Lord Mord
4. Hůlová Petra: Stanice Tajga
5. Dousková Irena: O bílých slonech
6. Nikl Petr: Záhádky
7. Mahler Zdeněk: New York
8. Hakl Emil: Let čarodějnice
9. Legátová Květa: Mimo tento čas
10. Havel Václav: Sebrané spisy VIII
Hugh LaurieVe výčtu zahraničních autorů se za vítězným hercem-spisovatelem Lauriem umístil stříbrný Patnáctiletý kapitán Julesa Verna adaptovaný Ondřejem Neffem. Třetí místo si pro sebe uzmul Haruki Murakami, upozorňující na Konec světa.

Nejlepší zahraniční knihy na Vánoce

Top 10 podle čtenářů iDNES.cz a MF DNES
1. Laurie Hugh: Obchodník se smrtí
2. Verne Jules - Ondřej Neff: Patnáctiletý kapitán
3. Murakami Haruki: Konec světa
4. Littel Jonathan: Laskavé bohyně
5. Buchanová Elisabeth: Pomsta ženy středního věku
6. Roth Philip: Duch odchází
7. Mosse Kate: Hrobka
8. Atwoodová Margaret: Příběh služebnice
9.-10. Watersová Sarah: Zlodějka
9.-10. Esteban Martin, Caranza Andreu: Gaudího klíč

House o své knize..

15. října 2008 v 17:41 | PhoebenQa ♥

Představitel Dr. House napsal knihu a řekl: Zachraňovat čest i svět není jen tak

James Hugh Calum Laurie je spisovatel a především herec. Za roli dr. House dostal v letech 2006 a 2007 Zlatý globus. foto: Archív, Právo
/* <![CDATA[ */ fotogallery.fillArray( 0, '', 'http://media.novinky.cz/299/142990-article-yhvsd.jpg', 'http://media.novinky.cz/299/142990-gallery-yhvsd.jpg', 400, 300, 485, 345, 'James Hugh Calum Laurie je spisovatel a především herec. Za roli dr. House dostal v letech 2006 a 2007 Zlatý globus.','Archív','','Právo','http://www.pravo.cz'); /* ]]> */
Jmenuje se Thomas Lang. Je to Brit, šestatřicet let, bytem Westbourne Close 42. Donedávna zaměstnaný u jednotek Scote Guards, čestné propuštění s hodností kapitána. Tak charakterizuje hrdinu svého stále jediného románu Obchodník se smrtí britský herec, spisovatel a muzikant Hugh Laurie, kterého zná celý televizní svět jako dr. House.
9. 10. 2008 03:00
Lang je zvyklý být švorc a nezaměstnanost je jeho stará známá. V životě ho už opustily ženy, které měl rád, pořádně ho bolely zuby a tak vůbec. Ale stejně se to prý nedá srovnat s pocitem, že si na vás zasedl celý svět. Už tato charakteristika ukazuje, že autor má smysl pro suchý humor, i když upřímně řečeno, spíše upovídanější než strohý.
"Dívala se na mě dalších tři sta let a potom - stále ještě otáčela cigaretu mezi prsty - odešla k pohovce, evidentně hluboce zamyšlená," míhá se hrdinovi připomínajícímu Jamese Bonda hlavou, když se potká s krásnou Sárou, dcerou Alexandra Woolfa, kterého má zabít, ale odmítne to. Nezabíjí totiž jen proto, že to po něm někdo chce.
"Sexuální mechanismy obou pohlaví jsou neslučitelné," říká autor na jiném místě. "To je ta hrozná pravda. Jeden je malé pohyblivé vozítko schopné rychlých cest po městě a snadného parkování. Druhý je dodávka určená pro dlouhé tratě a těžký náklad - je mnohem větší, složitější a náročná na zacházení. Nekoupíte si Fiat Panda, když chcete stěhovat starožitný nábytek z Bristolu do Norwiche."

Příhody z Václaváku

Román vydal v roce 1996, takže nepřáteli muže zachraňujícího čest i svět jsou pseudomarxistické studentské bojůvky. Je ale bystrý pozorovatel, což dokazuje, když svého hrdinu nechává projít po našem Václaváku.
"Václavské náměstí vůbec není náměstí, ale dvojitá alej, a táhne se z kopce od robustního Národního muzea, které má v čele. Po tomto tři čtvrtě kilometru kamene se ve velkých dávkách přehnala historie stará i moderní a zanechala po sobě nezaměnitelný odér… Pražská jara, léta, zimy a podzimy tudy prošly a určitě přijdou zas," končí svůj popis.
Respektive mu ho přerušil taxikář. "Když mi řekl, kolik chce zaplatit, trvalo mi pár minut, než jsem mu vysvětlil, že to auto nechci koupit, ale platím za těch patnáct minut, které jsem v něm strávil," dává autor najevo, že o Praze něco ví. "Po chvíli souhlasil a snížil částku na pouze astronomickou."
Otázka je, zda se k literárnímu dílu nechal inspirovat kamarádem a kolegou Stephenem Fryem, který v roce 1992 vydal román Lhář. Příběh homosexuálního mladíka rovněž se špionážní zápletkou vyšel také česky. I když jde v Laurieho případě o žánr symbolizovaný především Frederikem Forsythem, dává najevo, že je mu v literárním smyslu bližší styl Raymonda Chandlera nebo Ed McBaina.
V jeho případě více košatější a méně sarkastický. Poutavé čtení to ale je, nepochybně i díky překladatelce Mileně Poláčkové.

Hugh Laurie a jeho kniha!!

15. října 2008 v 17:37 | PhoebenQa ♥

TOP 10 KNIHY

BELETRIE
1. Barbara Nesvadbová
Pohádkář 1
2. Tereza Boučková
Rok kohouta 2
3. Hugh Laurie
Obchodník se smrtí 7
4. Ivan Kraus
To na tobě doschne 3
5. Ivan Kraus
Prosím tě, neblázni! 4
6. Jožo Nižnánsky
Čachtická paní 5
7. Georges-Marc Benamou
Mnichovský přízrak -
8. J. Voskovec, J. Werich
Korespondence III. 6
9. Barbara Woodová
Strážkyně tajemství -
10. Radka Kvačková
Očima tchýně -

Představitele doktora House ve spánku vykradli

4. října 2008 v 15:59 | PhoebenQa ♥

Představitele doktora House ve spánku vykradli

Představitel Hugha Laurieho
/* <![CDATA[ */ fotogallery.fillArray( 0, '', 'http://media.novinky.cz/229/142297-article-lx1th.jpg', 'http://media.novinky.cz/229/142297-gallery-lx1th.jpg', 400, 267, 700, 467, 'Představitel Hugha Laurieho','www.hughlaurie.net','http://www.hughlaurie.net','',''); /* ]]> */
Britský herec Hugh Laurie (49), známý z populárního lékařského seriálu Dr. House, kde ztvárňuje ústřední postavu sarkastického podivína, se k smrti vyděsil, když zjistil, že byl během spánku vykraden. Nepříjemný incident se odehrál v jeho luxusní rezidenci v Hollywood Hills, kam se Laurie spolu s celou rodinou přestěhoval poté, co začal v Americe natáčet oblíbený seriál Dr. House.
3. 10. 2008 07:07 - LOS ANGELES
Laurie o krádeži promluvil v televizním interview, kde přiznal, že mu zloději vzali klidný spánek.
"Jsem v úplném šoku, když si představím, co by se stalo, kdybychom je s manželkou nachytali," zhrozil se herec, který loupež spolu se svou manželkou Jo naštěstí zaspal.
"Spali jsme nahoře v ložnici, zatímco zloději plenili náš obývák. Ukradli však jen můj notebook, který jsem měl na stole," uvedl herec s tím, že si vzápětí nechal vilu napojit na pult centrální policejní ochrany.
Hugha Laurieho mohou čeští televizní diváci znát také například ze seriálu Černá zmije, kde hrál po boku Rowana Atkinsona.

Hugh a literatura?ANO

26. září 2008 v 20:26 | PhoebenQa ♥
Hugh Laurie, představitel populárního doktora House ve stejnojmenném televizním seriálu je renesanční člověk. Vedle herectví se věnuje úspěšně mnoha profesím - a jednou z nich je literatura…

Informace o knize

V kategorii:NOVINKYNakladatelství: XYZPočet stran:391Rok vydání:2008Vazba:vázanáRozměry:150 × 210 mmISBN:978-80-7388-101-6EAN:9788073881016Vloženo:15.09. 2008

Hugh ....NEWS

22. září 2008 v 17:09 | PhoebenQa ♥
Když byl Dr.House ještě mladýTímto článkem zahajujeme volný seriál se zajímavými tipy na videoserveru Youtube. Prvním objektem v našem hledáčku se stal Hugh Laurie, známý protagonista populárního lékaře Dr. House ve stejnojmenném seriálu. Víte o tom, že Hugh předváděl osobitý humor i před svou nejpopulárnější televizní rolí?
Youtube asi netřeba představovat. Na tomto serveru je k dispozici obrovské množství videonahrávek, které přidávají uživatelé internetu z celého světa. Popularita portálu je nevídaná a najdeme zde skutečné poklady. Právě proto jsme se rozhodli spustit menší seriál, který bude odkrývat nejrůznější zákoutí, vždy tematicky spojené v jeden celek. Začneme populární postavou Dr.House, kterého ztvárnil Hugh Laurie. I před touto osudovou rolí byl tento herec zdrojem vtipů a zábavy. Pokud není Dr.House vaším oblíbencem, po shlédnutí některých scének patrně změníte názor.

Kdo je Hugh Laurie

Hugh Laurie byl od mládí velký sportovec. Vesloval na střední škole i na univerzitě. V roce 1977 se stal juniorským mistrem Anglie a poté reprezentoval anglický juniorský tým na světovém šampionátu v roce 1977, kde skončil na 4. místě. Kvůli infekčnímu onemocnění se posléze musel se sportovní kariérou rozloučit a věnoval se divadlu. Seznámil se s komikem Stephenem Fryem, se kterým další léta spolupracoval na komediálních pořadech. Kromě divadla a komediálních scének je Hugh také úspěšným spisovatelem a zahrál si v řadě filmů a seriálů. Laurie umí hrát na klavír, kytaru, bicí, harmoniku a saxofon. Byl vyznamenán jako nejnadanější mladý muž všech dob. Kompletní životopis naleznete zde.

Zpívat umí s vtipem

Youtube obsahuje desítky, možná i stovky klipů s naším známým Dr.Housem. Řada z nich je opatřena českými titulky, za což lze poděkovat nadšencům tohoto herce v České republice. Nejdřív jsem při svém hledání narazil na ódu na známou tenistku Steffi Graf. Opravdu podařený text, podání, hudba a koneckonců i "ksichty" celé kapely s Hughem v popředí. Opravdu tato óda nemá chybu a myslím, že i Steffi by se upřímně zasmála. Jak vidno, Hugh si rád vystřelí z kohokoli. Další klip, který nemá chybu, je America, ve kterém si vystačí se dvěma slovy.
Z jiného soudku je klip Mother Liker. Zde si Hugh udělal srandu ze všech rapových a hip-hopových kapel. A povedlo se. Vynikající text, skvělé grimasy, provedení klipu a koneckonců i zavádějící název klipu. Vřele doporučuji. Dalším kamínkem do mozaiky je stylizace do dvacátých let minulého století se songem The Sophisticated Song - bohužel již bez českých titulků. Příjemnou baladou s vtipným textem je i Mystery, kde Hugh vystupuje sólově. Skvělý je i tento naschvilsky-texasky-americký song s originálním názvem Kicking ass, kde si zahrál na Bruce Springsteena.

Scénky - účinkuje i Mr.Bean

Další velkou oblastí jsou komediální scénky. Hugh je zde nejčastěji k vidění s kolegou Stephenem Fryem, ale také s Emmou Thompsonovou nebo Rowanem Atkinsonem. Řada ze scének je stejně jako u videoklipů opatřena českými titulky. První scénkou je Piano Master Class, kde Stephen vystupuje coby lektor hry na klavír a Hugh je začínající pianista. Nápadité a skvělé. Například otevírání zamčeného piána kytarou - to nemá chybu. Neméně báječnou záležitostí je scénka Safe Sex, kde se objevují všichni čtyři výše zmínění účinkující. Dále zabaví také vojenská parodie Major Donaldson ve stylu seriálu Haló, Haló! Další hezkou parodií je například scénka Tony of Plymouth a mnoho dalších.

Závěrem

Jistou výhodou Youtube je fakt, že server automaticky vyhledává podobná videa, příbuzná tématem, názvem a protagonisty. Vždy tak v pravém panelu najdete další videa, které s daným videem souvisí. Snadno tak naleznete i další scénky, které s Hughem Lauriem souvisí. Vřele doporučuji také videa Hughova kolegy Rowana Atkinsona. Na Youtube jsou skutečné perly. O nich ale zase někdy příště.

Tohle nevyléčíš! Dr. House skrývá plešku

22. září 2008 v 17:03 | PhoebenQa ♥
Autor: profimedia.cz
19.09. 05:00Tisíce fanynek usedají k obrazovkám, aby si nenechaly ujít milovaného Dr. House. Britský herec Hugh Laurie (49) se stal idolem žen na celém světě.
Ale ani on není dokonalý. Hugh plešatí. A protože je to přece jenom chlap ješita, trvá na tom, aby ho kamera zabírala tak, aby jeho lysina nebyla v záběrech vidět.
  • Tohle je důkaz: Herec při odchodu z tréninku v Londýně
  • Foto: profimedia.cz
  • 1/2
  • FOTOTohle je důkaz: Herec při odchodu z tréninku v Londýně
Producenti seriálu prozradili: "Při natáčení dbá herec úzkostlivě na postavení kamery. Světlo smí dopadat jen v takovém úhlu, aby jeho řídký porost nebyl vidět."

Hugh Laurie → Photoshoot 0.4

9. září 2008 v 20:06 | PhoebenQa ♥

Hugh Laurie → Photoshoot 0.3

9. září 2008 v 20:01 | PhoebenQa ♥

Hugh Laurie → Photoshoot 0.2

9. září 2008 v 20:01 | PhoebenQa ♥

Hugh Laurie → Photoshoot 0.1

9. září 2008 v 20:00 | PhoebenQa ♥

Hugh Laurie → životopis

3. září 2008 v 17:02 | PhoebenQa ♥
Povolání: Herec
Věk: 49
Datum narození: 11. 06. 1959
Místo narození: Oxford, Oxfordshire, Velká Británie
Znamení: Blíženci

Životopis

Je nejmladším potomkem olympijského vítěze ve veslování W. G. Laurieho. Vzdělání získal v Etonu a na Cambridge University, kde studoval antropologii a archeologii. Během univerzitních studií dosáhl značných úspěchů také ve veslování a od 1978 na jevišti v inscenacích divadelního souboru Footlights, v němž působil s partou přátel (Emma Thompsonová, Stephen Fry, Tony Slattery a Martin Bergmann).

V autorské dvojici s Fryem napsal mj. revui The Cellar Tapes (1981) a společně uplatnili svůj břitký intelektuálský humor v komediálních TV pořadech a sitcomech Alfresco (1983), A Bit of Fry and Laurie (1989-95), Jeeves and Wooster (1990-93, Jeeves a Wooster), Blackadder the Third (1987, Černá zmije - ČTV) a jako hosté se objevili v dalších seriálech (The Young Ones; Dangerous Brothers Present: World of Danger; Filthy, Rich and Catflap; The New Statesman).

Důkaz vzájemné sounáležitosti podala parta bývalých spolužáků vynikajícím způsobem také na film. plátně, kde společně excelovali v ironické komedii Petrovi přátelé (r. K. Branagh). H. L. zde ztělesnil úspěšného TV autora Rogera, který se s manželkou (Imelda Stauntonová) účastní setkání po letech někdejších spolužáků z koleje. Další výraznou postavu vytvořil v úloze antikomunisticky smýšlejícího strýčka, s nímž se malá neteř (Florence Hoathová) odhodlá k emigraci ze stalinského Československa, v psychologickém retrosnímku Špendlík na motýla (r. H. Kodiceková).

Polohu jemného humoru si mohl vychutnat v úloze pana Littlea, jehož rodina adoptovala ze sirotčince chytrého bílého myšáka, v trikové rodinné komedii podle dětské knihy E. B. Whitea Myšák Stuart Little (r. R. Minkoff). Dobře se zhostil také postav aristokratů v přepisech klasických románů Jane Austenové (Rozum a cit), Honoré de Balzaca (Madam Bette) a Alexandra Dumase (Muž se železnou maskou). Je autorem knižního thrilleru The Gun Seller. Od 1989 je ženatý s Jo Greenovou, s níž má tři děti.
 
 

Reklama